FUNDA KARALTI

FUNDA KARALTI

Position: Arabulucu

1999 Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans mezunuyum. Avukatlık stajımı ticaret hukuku ( Şirketler Hukuku /Deniz ve Kara Taşımacılığı ve Telif Hakları )alanlarında yaptım. 2001 yılında kendi büromu açtım ve 21 yıldır kurucusu olduğum KARALTI HUKUK BÜROSUNDA İzmir Barosuna bağlı 7006 sicil numaralı avukat olarak serbest mesleğimi icra etmekte ve çalışmaktayım.

TÜRK PATENT VE MARKA KURUMUNUN 09.11.2002 tarihinden bu yana 608 ve 06.12.2003 tarihinden bu yana ise, 834 Sicil No’lu PATENT VE MARKA VEKİLİYİM.

2005 yılında D.E.Ü.S.B.F. Avrupa Çalışmaları Tezli Yüksek Lisans bölümünden mezun oldum. Avrupa Birliği Uzmanıyım. Yüksek lisans tez konum ;” Avrupa Birliğinde Sınai Mülkiyet Hakları ve Türkiye’nin Uyumu” üzerinedir.

2001 yılında (henüz ihtisas mahkemeleri kurulmadan önce) İzmir ve çevre ilçe Mahkemelerinde, FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET HAKLARI alanında BİLİRKİŞİ olarak çalışmaya başladım. Önce Ticaret Mahkemelerinde ve sonra Asliye Hukuk Mahkemelerinde bilirkişilik yaptım. Fikri Sınai Haklar İhtisas Mahkemelerinin kurulmasından sonra ise, İzmir Fikri Sınai Haklar Ceza Ve Hukuk Mahkemelerinden görevler almaya devam ettim. 2001 ve 2016 yılları arasında bilirkişi olarak çalıştıktan sonra, son hazırladığım 56 sayfalık bilirkişi raporu sonrası, iş yoğunluğum nedeni ile bu göreve ara verme kararı aldım.

2001 ve 2011 yılları arasında İzmir Barosunun Kadın Hakları, Çocuk Hakları, Fikri Sınai Haklar ve Enerji Hukuku Komisyonlarında çalıştım. İzmir Barosunun CMK Ve Staj Eğitim Merkezlerinde Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Fikri Sınai Haklar Hukuku alanında stajyer avukatlara staj dersleri verdim ve eğitmenlik yaptım. Üniversitelerden ve çeşitli eğitim kurumlarından ;DENİZ TİCARET HUKUKU, LOJİSTİK, AKTÜERYAL HESAPLAMA, ULUSLARARASI SÖZLEŞMELER, TİCARİ UYUŞMAZLIKLARDA ARABULUCULUK SONRASI TAHKİMDE TARAF VEKİLLİĞİ gibi konularda seksene yakın eğitim ve sertifika aldım. Halen AÖF ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİK bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim.

28.12.2017 tarihinden bu yana , ARABULUCUK DAİRE BAŞKANLIĞI’na bağlı 7692 sicil numaralı arabulucu olarak 294 Uyuşmazlığın çözümünde faaliyet gösterdim. Ticaret Hukuku , İş Hukuku ve İnşaat Hukuku alanlarında uzman Arabulucu ve Fikri Sınai Haklar alanında ise; Özel Uzman Arabulucu olarak, halen arabuluculuk faaliyetlerime devam etmekteyim. 14-18 Ekim 2020 tarihleri arasında İzmir Mali Müşavirler Odası Konkordato Komiserlik eğitimleri sonucu, halen İZMİR ADLİYESİ BİLİRKİŞİ BÖLGE TEFTİŞ KURULUNA bağlı Konkordato Komiseriyim. Avukatlık mesleğimde aktif olarak 21 yıldır yukarıda belirttiğim çalışma alanlarında ve son altı yıldır ağırlıklı olarak ; Miras , İnşaat ve Gayrimenkul Hukuku alanlarında faaliyet göstermekteyim.