Emel Gümüş

Emel Gümüş

Position: Arabulucu
Sicil NO:
Notice: Undefined index: _content in /home/tamcozumm1/domains/tamcozummerkezi.org/public_html/wp-content/plugins/teampress/templates/single-team.php on line 45

1975 yılı Konya doğumluyum. 1991-1995 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenim gördüm ve 1995-1996 yılları arasında stajımı tamamladım. 1 yıl süre ile ceza hukuku alanında çalıştıktan sonra  kesintisiz  5 yıl, çeşitli finans ve şirketler nezdinde danışmanlık, alacak takipleri yapan, icra  yoğunluklu bir hukuk  bürosunda çalıştım. 2003 yılında kendime ait ofisimi açmak suretiyle çalıştığım yerden ayrıldım.

2003 yılından bugüne kadar Hukuk Büromuzda gerek şirketlere hukuki problemler nezdinde danışmanlık yapmakta; gerekse sorunlu alacaklar için icra dosyalarının takibini sürecini yönetmekteyim. Aynı zamanda şirketlere ihtiyaçları doğrultusunda sözleşme hazırlanması, sözleşmelerin incelenmesi, şirket kuruluşları ve şirketlerin iş ve ticaret hukukundan kaynaklı problemlerinin çözümü konusunda gerekli bilgi birikimine ve deneyime sahibim.

Türkiye’nin en önde gelen Varlık Yönetim Şirketleriyle sözleşmeli İstanbul büro olarak çalışılmıştır. Kurum İcra  dosyalarının tahsilata yönelik her türlü işlemleri, icra dosyasından kaynaklanan itirazın iptali, meskeniyet, şikayet vb davalar, iflas dosyası takibi ve iflasa yönelik davaların çözümü, gayrimenkul, araç satışları, ipotek, ipotekli gayrimenkullerin ihalesi,  ihaleden kaynaklanan davaların takibi konularında iş tecrübemize güvenmekteyiz.

2016 yılında Arabuluculuk yazılı ve sözlü sınavlarını bitirmek suretiyle Arabuluculuğa hak kazandım ve 2018 yılında da İş Hukuku alanında uzman arabulucu olarak sisteme katıldım. 2018 yılından bu yana aktif olarak İş ve Ticaret Hukuku arabulucusu olarak çalışmaktayım. Ayrıca Konkordato Komiserliği Eğitimi ve Sertifikası da alınmıştır.

Gerek kurumsal, gerekse orta ölçekli şirketlere danışmanlık yapmış olmam nedeniyle sözleşmeler, raporlamalar, şirket alacak takipleri, şirket personelleri hakkında yasal gereklilikler, yapılması gereken iş ve işlemler, şirketlerin üçüncü kişilerle olan ticari münasebetleri nedeniyle doğan ihtilafların çözümü noktasında deneyim sahibiyim.