Bilun Elmacıoğlu

Bilun Elmacıoğlu

Position: Arabulucu

Bilun Elmacıoğlu Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Uluslararası Devletler ve Özel Hukuk alanında İskoçya’nın Aberdeen Üniversitesinde tamamladı ve İstanbul Barosuna kayıtlı avukat olarak çalışmaya başladı. Uzmanlık alanları ağırlıklı olarak deniz ticaret hukuku, petrol-doğalgaz hukuku ve yenilenebilir enerji, şirketler ve ticaret hukuku, şirket birleşmeleri ve devralmalar, uluslararası hukuk, iş hukuku, kişisel verilerin korunması hukuku, tahkim ve arabuluculuk alternatif çözüm yöntemleridir.

Özellikle deniz ticaret hukuku, lojistik ve enerji hukuku alanında sektörde edindiği pratik ve tecrübe birikimini yurtdışı ve yurtiçinde bulunan çeşitli müvekkillere aktarmaktadır. Yurtdışında deniz ticaret hukuku ve enerji hukuku ile ilgili çeşitli eğitim ve sertifika programlarına katılmıştır. Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde Deniz Hukuku dersleri vermiştir.
Türkiye’de Arabuluculuk Siciline kayıtlı arabulucudur. Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü Arabulucu listesine kayıtlı uzman arabulucudur.

Profesyonel düzeyde İngilizce bilmektedir.